Vi avslutar året med att visa Fernandos matcher i Svenska Grapplingligan. Vill ni se beslutsamhet och vilja? Fernando personifierar det.
Vi avslutar året med att visa Fernandos matcher i Svenska Grapplingligan. Vill ni se beslutsamhet och vilja? Fernando personifierar det.
Relaterade inlägg:
Det var ett tag sen vi såg Fernando, men diverse skador har gjort att Fernando inte kunnat träna ordentligt. Nu är han tillbax, och i det första videon ser vi han träna med grabbarna på Hilti. Han sparras med bl.a … Läs mer
I veckans video med Fernando får vi följa hans träning på den anrika klubben, Djurgårdens IF Boxningsförening. Fotbollslaget DIF kan ha haft svackor genom åren, men boxningsföreningen har alltid ansetts som en av landets främsta boxningsklubbar. Självklart var vi tvungna … Läs mer
Fernando återvänder till träningen efter att ha varit borta tre veckor p.g.a. en ”present” han fick av Diego. Exakt vad presenten var, berättar Fernando själv. Vi får även en intervju med Fernandos sparringspolare och barndomsvän, Frantz Siloa, som berättar vad … Läs mer
I Fernandos sista intervju från 2009 får vi höra hur 2009 var för honom och vilka målsättningar han har inför 2010. Fernandos tävlingsframgångar har varit väldigt stora under 2009. Av tre möjliga shootomatcher vann han alla tre, och samtliga vann … Läs mer
Vi avslutar året med att visa Fernandos matcher i Svenska Grapplingligan. Vill ni se beslutsamhet och vilja? Fernando personifierar det.
har ni ,och kommer ni lägga upp matcher från fortsättningsgruppen – 66?
Vilken krigare du är brorsan=)
Tuung kille som har hela framtiden framför sig=) Shulululu
Tack Alen du e sjuk bror hahah :)
bror vem filmaa första matchen när du fick in en feet KIMURAA;)?
@ Sebastian: Vi har en del matcher, däremot inte alla. Vi kommer självklart lägga upp de vi har.
Beklagar att ljudet försvann mitt i, fel på källfilen så det gick dessvärre inte att fixa
Hade missat några av dehär matcherna, riktigt snyggt kämpat mannen. Guld 2010 och kanske föörsta proffsmatch (MMA)? Lycka till mannen.
va grym du är! sjukt imponerande att du inte tränat länge heller.
trist bara att domaren med keps dömde så pass mycket till den fördel.
det är ju inte ditt fel och en vinnare ska ha lite tur också. grymt iaf!