Shoo!
Stort grattis till min homie och klubbkompis Kristian Lexell som i helgen vann sin thaiboxningsmatch (b-klass) på Söderslaget som hölls på Nexus. Tufft motstånd men Kristian aka. Lex aka. Kjell aka. From Hell aka. Smells Like Hell aka. Sexy as Hell - Lexell var tuffare! 
Vad säger ni om UFC-galan? Mir imponerade och killen kan verkligen det där med att bryta av armarna på folk. Oturligt att det behövde gå så långt och jag hoppas Nogs arm läker ihop så småningom.
Med Jones kändes det som han aldrig var riktigt farligt ute. Riktigt imponerande att se. Killen är på riktigt, inget snack om saken. Men jag känner en kille som heter Alex-nånting i förnamn och något med G i efternamn, som garanterat inte kommer låta honom komma undan att bli slagen hårt i ansiktet :-) Det kommer!
Veckans träning har gått riktigt bra. Hög nivå på passen veckan igenom. Haft ett inspirerande möte i veckan och ett till väntar den kommande veckan. Det börjar klia i kroppen efter match, men som många vet så ska det ibland mycket till innan man får stå där inne. Julen och början av året brukar ofta innebära att det är glest med galor men hoppas det ska lösa sig. Det gör det. Njuter av träningen och litar till att det jag direkt själv inte kan råda över kommer lösa sig. Gillar läget helt enkelt, och är just nu i ett rätt bra läge.
Ha en trevlig söndag!







Så går detn är man inte klappar tyvärr, nu kommer han inte kunna träna på väldigt länge..
Riktigt dumt av Noguiera i över huvud taget.. riktigt besviken
tyckte det var ne grym gala!:)
De tyckte jag med.